Dideli keraminiai vazonai

Dideli keramikiniai vazonai – ne tik gėlėms

Būtent su žydinčiais augalais daugumai gali asocijuotis vazonai. Tačiau paskutiniu metu populiarėja jų naudojimas ne tik namuose, tačiau ir kieme. O tuomet jau erdvė praktiškai neriboja augalų dydžio. Taip pat ir patys vazonai gali būti pakankamai nemaži, ypač jeigu sklypas nemažas. Nors ir pakankamai nedideliuose sklypuose toks auginimo variantas yra gana dažnas. Ir neretai pamatysime ten augančias ne gėles, o kitus augalus. Pavyzdžiui, tujas, įvairias smilgas, o kai kuriais atvejais netgi medelius. Ir dabar būtent tokios tendencijos pastebimos vis dažniau. Kadangi šie augalai nėra tokie reiklūs ir nereikalauja didesnės priežiūros. Bet tuo pačiu metu gali tikrai papuošti kiemą ir suteikti jam jaukumo. Kartu tai gali tarnauti ir kaip savotiški akcentai bei dekoracijos elementai, kurie puikiai atitinka dabartinio būsto akcentą.

Ar verta užsiimti daržininkyste?

Žinoma, jeigu norima iš to uždirbti ir turėti finansinę naudą, tuomet ir pastangų bei resursų reikės žymiai daugiau. Tačiau neretai toks klausimas kyla žmonėms turintiems net ir labai nedidelį laisvą žemės plotą šalia namų. Kadangi galimybė visuomet turėti šviežių bei ekologiškų daržovių gali tikrai žavėti. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, jog be darbo galima ir nesulaukti norimo derliaus. Aišku, tai tikrai nereiškia, kad neverta net bandyti. O abejojantiems dėl estetinio vaizdo, kurį sukasta žemė ne visuomet gali papuošti, yra ir išeitis. Tai būtų dideli keramikiniai vazonai, kurie atrodys gražiai ir tuo pačiu bus pakankamai nemaži, kad juose būtų įmanoma auginti daržoves. Žinoma, jų kiekis nebus pats didžiausias, tačiau savoms reikmėms turėtų pilnai pakakti. Be to, nusprendus nebetęsti šios veiklos visuomet bus galima pasodinti kažkokios kitus dekoratyvinius augalus. Taigi, norintiems laisvalaikio užsiėmimo ir savų daržovių tikrai verta išbandyti jėgas šioje srityje.

Kiek kainuoja dideli keramikiniai vazonai?

Konkrečią sumą įvardinti praktiškai neįmanoma, kadangi ji labai skiriasi priklausomai nuo pasirinkto varianto. Ir net iš pirmo žvilgsnio pakankamai panašūs gaminiai gali kainuoti gana skirtinai. Tačiau toks pirkinys nebus vienas iš pigiausių vien dėl savo dydžio. Kadangi ir jam pagaminti bei transportuoti reikia pakankamai nemažai resursų, o tai tiesiogiai paveikia kaina. Aišku, dar kažkiek prie galutinės sumos gali prisidėti ir dizaino sprendimai, ypač jeigu vazonas bus išskirtinis savo išvaizda. Tačiau toks pirkinys turėtų tarnauti pakankamai ilgai ir džiuginti tikrai ne vienerius metus. Todėl apgalvojus ir apsisprendus dėl jo bei turint aiškią viziją nereikėtų stengtis maksimaliai sutaupyti. Bendrai šių gaminių kainos svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų Eurų. Aišku, joms tiesioginę įtaką turi ir daikto dydis, todėl tikrai nemaži variantai nebus labai pigūs.